راهبری سرمایه

این روزها فضای کارآفرینی و تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب‌وکارهای نوپا یا همان استارت‌آپ رونق فراوانی دارد و هر روز شاهد راه‌اندازی ایده‌های جدیدی در حوزه‌های مختلف هستیم. مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، انکوباتورها و شتاب‌دهنده‌های فراوانی برای حمایت از این ایده‌های نوآورانه و کسب‌وکارهای مبتنی بر آنها شکل گرفته‌اند که برخی به شکل تخصصی تنها از استارت‌آپ‌های فعال در یک شاخه (مانند خدمات مالی یا نانوتکنولوژی) حمایت می‌کنند. با این‌حال، دامنه خدماتی که در هر یک از این مراکز و موسسه‌ها به استارت‌آپ‌ها ارائه می‌شود، محدود است و کمتر شامل مواردی مانند توسعه بازار می‌شود.

ریتون یک شتاب‌دهنده نیست! و قصد ندارد خدمات رایج در شتاب‌دهنده‌ها یا دیگر مرکز مرتبط با استارت‌آپ‌ها را ارائه دهد. ما در ریتون بر حسب معیارهای خاص خودمان، به راهبری سرمایه در استارت‌آپ‌های منتخب می‌پردازیم. فرایند راهبری سرمایه با ارزیابی طرح و ایده آغاز می‌شود و با مشارکت ریتون در تامین سرمایه به پیش می‌رود. ما از مکانیسمی مشابه با الگوی هیئت‌مدیره‌ها استفاده می‌کنیم و در راهبری ایده، به ویژه در توسعه بازار آن مشارکت داریم تا از حرکت ایده در مسیر تبدیل‌شدن به کسب‌وکاری بالنده مطمئن شویم. در این مسیر، ریتون سرمایه‌گذار و ذی‌نفع ایده می‌شود و تجربه‌های تیم مشاوران خود را در تجاری‌سازی موفق ایده به‌کار می‌گیرد. اگرچه با این الگو فقط قادر به راهبری سرمایه تعداد اندکی از استارت‌آپ‌ها هستیم، اما تصور می‌کنیم این الگو می‌تواند ارزش‌آفرینی بیشتری برای صاحبان ایده داشته باشد و منجر به شکل‌گیری گروه کوچکی از کسب‌وکارهای قوام‌یافته و ارزشمند شود.

در صورتی که تصور می‌کنید راهبری سرمایه ریتون می‌تواند گزینه مناسبی برای ایده یا استارت‌آپ شما باشد، شرح کوتاهی از صورت مسئله خود را با ما در میان بگذارید تا به تفصیل درباره راهبری سرمایه و فرایند کاری ریتون با شما گفت‌وگو کنیم.

سایر خدمات